קליניקה

"קליניקת בולדר חיפה" הוקמה מתוך גישה ואמונה שספורט הוא המענה הטוב ביותר לשלל בעיות בריאותיות וקשיים התפתחותיים.

הטיפוס ככלי טיפול

קליניקת בולדר חיפה הינה קליניקה רב מקצועית ורב תחומית, המתקיימת בסביבה טבעית של קיר טיפוס פעיל, כחלק מקהילת בולדר חיפה.

הקליניקה הוקמה ומנוהלת על ידי חגית ואנו, מרפאה בעיסוק (המנהלת גם את מכון "קדם", מכון טיפולי חיפאי ותיק).

מחקרים מצאו כי לפעילות גופנית יש יכולות לרפא, לחזק ולהשפיע לטובה על בריאותנו הפיזית והנפשית.
בסביבה של פעילות גופנית ניתן לתת מענה, מניעתי, שיקומי וטיפולי לשלל קשיים פיזיים ונפשיים כאחד.

בקליניקה אנו מטפלים באופן שוטף במטפסים בוגרים, בבני נוער ובילדים בטיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, טיפולים רגשיים וספורט טיפולי.

כל המטפלים בבולדר הינם מטפלים פרא-רפואיים מוסמכים, בעלי תעודות הסמכה של משרד הבריאות,  ואנשי חינוך, בעלי תארים ראשונים ותארים מתקדמים ממוסדות רשמיים להשכלה גבוהה.

למטפלים הכשרה גם בתחום הדרכת או אימון טיפוס.

clinic

תחומי הטיפול בקליניקת בולדר חיפה

 1. ריפוי בעיסוק
 2. קלינאות תקשורת
 3. טיפולים רגשיים, תרפיה בספורט וטיפוס טיפולי
 4. פיזיותרפית ספורט
 5. פיזיותרפיה התפתחותית

 

boulder

האוכלוסיות המטופלות בבולדר חיפה

הטיפולים מיועדים למגוון רחב של אוכלוסיות, מילדים צעירים ועד לבני נוער ומבוגרים.

אוכלוסיות יעד עיקריות, המטופלות כיום בקליניקת בולדר חיפה:

 1. ילדים, נוער ובוגרים על הרצף האוטיסטי.
 2. ילדים, נוער ובוגרים עם שיתוק מוחין.
 3. אנשים לאחר פציעות או פגיעות פיזיות / מוטוריות, הזקוקים לשיקום ספורט.
 4. ילדים, נוער ובוגרים עם הפרעות קשב, קשיי התארגנות, או אנשים עם קשיי למידה.
 5. ילדים ונוער עם סרבול מוטורי, עם קשיי קואורדינציה או DCD, ילדים עם קשיים במוטוריקה עדינה או גסה.
 6. אנשים עם קשיים רגשיים.
 7. אנשים עם קשיי שפה או תקשורת.
 8. אנשים עם קשיי ויסות תחושתי, כולל אנשים עם פחד מניתוק הרגליים מהקרקע, פחד גבהים.
 9. ילדים ונוער עם צורך באימוץ אורח חיים בריא והעצמת הספורט בחייהם מסיבות טיפוליות שונות.
 10. נוער בסיכון.

ועוד, ועוד…

מטופלי הקליניקה, מקטן ועד גדול, משתלבים בפעילות השוטפת של קיר הטיפוס, במקביל לשאר אוכלוסיית קיר הטיפוס, כחלק מהאידאולוגיה של המקום, התומכת בהשתלבות בקהילה וקיומה של קהילה מחבקת, כגורם לקידום המטרות הטיפוליות ותמיכה בהשתלבות טבעית של כל אדם בקהילה!

יום טיפוס קליניקה בטבע!

הצוות שלנו

חגית ואנו
מנהלת קליניקת בולדר חיפה, מרפאה בעיסוק
מנהלת ומקימת "קליניקת בולדר חיפה", מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה 30 שנה בקרוב, אם לתאומים, מטפסת וצלמת. בוגרת תכנית ...
+
מנהלת ומקימת "קליניקת בולדר חיפה", מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה 30 שנה בקרוב, אם לתאומים, מטפסת וצלמת.
בוגרת תכנית לימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה ובית הספר לרפואה של הטכניון, בחיפה.
בקליניקת בולדר חיפה עוסקת בטיפולי ריפוי בעיסוק התפתחותי וטיפוס טיפולי, עם ילדים מגילאי הגיל הרך.
מטפלת בילדים עם עיכובים התפתחותיים, קשיי למידה, קשיים רגשיים, הפרעות קשב וריכוז, עיכובים שפתיים, אוטיזם וקשיי תקשורת, קשיים בוויסות תחושתי, סירבול מוטורי, ילדים עם קושי בתחום הגרפומוטורי, קשיי כתיבה ועוד.
חגית משלבת בטיפוליה הדרכת הורים שוטפת על פי הצורך, קשר והדרכה של מטפלים ואנשי חינוך מסביבתו של הילד.
בטיפולים בבולדר משלבת גם עבודה של ילדים מטופלים עם אחיהם או הוריהם וטיפולים בזוג או בקבוצות קטנות.
חגית משלבת בטיפוליה מגוון אמצעי טיפול ייחודיים לאורך השנים:
חגית החלה את דרכה כמרפאה בעיסוק בטיפול בילדים עם הפרעות בתקשורת ואוטיזם, במרכז מילמן, בחיפה, במשך אחת עשרה שנה. יחד עם הגב' טלי זנדברג עמיתתה למקצוע, הקימה במרכז מילמן את יחידת הטיפול בעזרת בעלי חיים ופיתחה עימה גישת טיפול בעזרת בעלי חיים המבוססת על עקרונות טיפוליים מתחום הריפוי בעיסוק, אותה לימדה בחוג לזואותרפיה במכללת אורנים. עסקה בטיפול בעזרת בעלי-חיים בקבוצות ילדים עם לקויות ראיה ועיוורון, בגן עופרים השייך למרכז חנה-חושי בבית החולים בני-ציון בחיפה.
כצלמת, חגית נעזרה בצילום סטילס וצילום וידאו בטיפוליה בילדים עם אוטיזם במרכז מילמן ובמכון "קדם". לימדה קורס צילום ושימושי צילום לגננות, במרכז פסג"ה, חיפה.
מזה 21 שנה, במכון "קדם" בחיפה, מכון לטיפול פסיכולוגי והתפתחותי, המונה צוות רב מקצועי נרחב, חגית מטפלת בילדים ואחראית על תוכניות הגיל הרך במכון ומנהלת עמיתה של המכון. במסגרת זו גם פיתחה תוכניות טיפול התפתחותיות: תוכנית ליווי והדרכת צוותים בגני ילדים פרטיים "צועדים קדימה בגן" ותוכנית "מוכנות לכיתה א' בגישה המשלבת".
שמעון ברי
בעלים מייסד
בעלים ומייסד של בולדר ומטפס כבר למעלה מ- 25 שנה. בתחילת הדרך, כשענף הטיפוס הישראלי היה עוד בחיתוליו, טיפס במצוקים. ...
+
בעלים ומייסד של בולדר ומטפס כבר למעלה מ- 25 שנה. בתחילת הדרך, כשענף הטיפוס הישראלי היה עוד בחיתוליו, טיפס במצוקים. בד בבד עם התפתחות הענף לעבר קירות טיפוס מלאכותיים, החל באימון נבחרות וספורטאים. שמעון אימן, ליווה והכין במשך שנים רבות ספורטאי עילית לתחרויות בארץ ובחו"ל.
בשנת 2011, יחד עם שני שותפים, הגה, תכנן ובנה את בולדר מתוך רצון לייסד מרכז טיפוס חברתי ומקצועי לקהל הצפוני.
בנוסף, שמעון הוא פסיכולוג קליני מומחה וציר מרכזי בהקמה וטיפוח קליניקת הבולדר.
ניצן פרידמן
מרפאה בעיסוק, מנהלת תכנית "מטפסים להצלחה", מאמנת טיפוס
מרפאה בעיסוק, מפתחת ומנהלת תוכנית "מטפסים להצלחה" - ריפוי בעיסוק לילדים ונוער בטיפוס. בעלת תואר שני וניסיון של למעלה מעשור ...
+
מרפאה בעיסוק, מפתחת ומנהלת תוכנית "מטפסים להצלחה" - ריפוי בעיסוק לילדים ונוער בטיפוס. בעלת תואר שני וניסיון של למעלה מעשור בטיפול בילדים, נוער, צעירים וצעירות מהגן ועד גיל הגיוס.
לניצן הכשרה בהעשרה אינסטרומנטאלית וניסיון רב בשיפור המוטיבציה של ילדים ללמוד וליהנות מהזמן שלהם בגן ובכיתה.
"אני מאמינה שהילד צריך להבין מה החלומות והשאיפות שלו, והתפקיד שלנו לתת לו את הכלים לממש אותם."
במסגרת התואר השני ניצן פיתחה תוכנית עבודה לקבוצות בבולדר, תכנית "מטפסים להצלחה". בתוכנית שיעורי הטיפוס בבולדר משולבים במערכת הבית ספרית ונעשית עבודה עם המחנך והתלמידים בכיתות חינוך מיוחד שונות. עד היום השתתפו בתוכנית בית ספר "חוכמת ישראל" (לקויות למידה), "כפר אהבה" (הפרעות התנהגות), פנימיית "שפייה", בית ספר לתלמידים עם לקויות למידה דוברי ערבית מתמרה, בית ספר "ליאו בק" (הפרעות תקשורת) ועוד.
לניצן ניסיון בטיפול במגוון גילאים ומגוון קשיים שלכולם משותף דבר אחד - הצורך להשתלב טוב יותר בסביבה.
שילוב של עבודה בבולדר נותן פתרון לילדים שמתקשים להתקדם בטיפולי ריפוי בעיסוק מסורתיים ונותן מענה טוב לילדים שחוו רצף של טיפולים ארוכים טווח לאורך שנים, בקליניקה ה"רגילה".
"הידע המקצועי והאישי שלי כיום ממוקד כולו בטיפוח של תחושת מסוגלות, למידה עצמאית, סקרנות וביטחון עצמי של הילד כבסיס לחיים."
ניצן מטפלת בטיפול פרטני, משפחתי (אחים או בני דודים) ובקבוצות קטנות.

גלית קריטי וינר
יועצת חינוכית, מתאמת טיפול
בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי מטעם אוניברסיטת חיפה, תעודת הוראה בחינוך מיוחד ממכללת אורנים, סטודנטית לפסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית בתכנית "CBT ...
+
בעלת תואר שני ביעוץ חינוכי מטעם אוניברסיטת חיפה, תעודת הוראה בחינוך מיוחד ממכללת אורנים, סטודנטית לפסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית בתכנית "CBT אינטגרטיבי" בשיתוף החוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת חיפה.
מטפסת כ- 10 שנים, כיום עוסקת בטיפוס טיפולי ומלווה רגשית ילדים ובני נוער עם קשיים רגשיים וחברתיים שונים, כגון: דימוי עצמי וביטחון עצמי נמוך, חרדות ופחדים, חרדה חברתית, ניהול ושליטה בכעסים, התמודדות עם מצבי לחץ שינוי ומשבר, חיזוק מיומנויות חברתיות ועוד.
גלית בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים ונוער במגוון מסגרות חינוכיות ועבדה במשך שבע שנים כיועצת חינוכית בבתי ספר מגילאי יסודי עד תיכון. בתפקידה עסקה בייעוץ וליווי של ילדים, הורים וצוותים חינוכיים, בבנייה ויישום של תוכניות מניעה והתערבות ובהדרכה פרטנית וקבוצתית בנושאים רגשיים, התפתחותיים וחברתיים.
גלית מאמינה כי בעזרת יצירת קשר חיובי אישי, בניית יחסי אמון ושיתוף פעולה בין האנשים המשמעותיים בסביבתו של הילד ניתן לקדם תהליכים רגשיים ולהוביל לתחושת רווחה נפשית טובה יותר.
היא רואה בטיפוס טיפולי כלי עוצמתי לפיתוח החוסן הנפשי: "הקיר הוא מרחב שמאפשר לייצר שינוי דרך חוויה גופנית ורגשית. זו חוויה שמפגישה את המטפס עם עצמו במצבים שונים, מאפשרת לו להתנסות באתגרים, להתמודד עם קשיים וכך לגלות בעצמו כוחות חדשים, לחזק מגוון מיומנויות ולפתח תחושת מסוגלות והעצמה שילוו אותו גם בחיים עצמם".
גלעד בלבינדר
מרפא בעיסוק, מאמן טיפוס
אב ל -3 ילדים, מתגורר במצפה אביב, מרפא בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה קרוב לעשור. בוגר תכנית לימודי תואר ראשון ...
+
אב ל -3 ילדים, מתגורר במצפה אביב, מרפא בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה קרוב לעשור.
בוגר תכנית לימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה ובית הספר לרפואה של הטכניון, בחיפה.
מטפס צוקים, מדריך טיפוס ומאמן טיפוס ספורטיבי בעשרים השנים האחרונות.
עובד כמרפא בעיסוק במשרד החינוך בגילאי יסודי, חטיבה ותיכון.
עובד ביחידה להתפתחות הילד מרום הגליל.
מתעמק בטיפול בילדים עם קשיי קשב, הפרעות התנהגות ולקויות למידה. בעל ניסיון בטיפול וליווי תכנית כיתתית לילדים עם אוטיזם.
גלעד מאמין כי כל מה שרוצים ניתן להשיג בשילוב של אמונה עצמית ומאמץ. אך מה שחשוב יותר מכך עבור הילדים שלנו, הם יצירת הקשר וסיוע בעזרת תיווך המבוגר כדי להשיג זאת. דרך הקשר שנוצר עם המטפל אפשר להעמיק בתפקודיהם או ב אי-תפקודיהם של הילדים בכל תחומי החיים (קושי בהתארגנות יומית, קשי לימודים, קשיים חברתיים, קשב וריכוז וכיו"ב).
עופר בלוטרייך
פיזיותרפיסט
פיזיותרפיסט וספורטאי מקצועי, בעל תואר שני בפיזיותרפיה (M.Sc) ומאמן כושר ובריאות מוסמך. הקליניקה של עופר פועלת משנת 2008. בקליניקה מטופלים ...
+
פיזיותרפיסט וספורטאי מקצועי, בעל תואר שני בפיזיותרפיה (M.Sc) ומאמן כושר ובריאות מוסמך. הקליניקה של עופר פועלת משנת 2008. בקליניקה מטופלים ספורטאים מקצועיים ואנשים אשר עוסקים בספורט לצורך תחביב מענפי ספורט שונים כגון: טיפוס צוקים, קרוספיט, ריצה, שחיה ואומניות לחימה שונות.
הטיפול בקליניקה שונה בתכליתו מטיפולי פיזיותרפיה מסורתיים, בהם המטופל שוכב על מיטת טיפולים ומקבל טיפול פאסיבי. עופר דוגל עם מטופליו בשיטת טיפול אקטיבי. כלומר מאמין שמטופליו הם מתאמנים לכל דבר וחלק גדול מהתהליך הטיפולי, הוא אימון אשר מתבצע במהלך הטיפול עצמו ובעזרת תרגול המתבצע בבית בין טיפול לטיפול! לשם כך, עופר בונה אימונים מותאמים אישית לפי בעיית המטופל.
העיקרון המנחה של הקליניקה הוא Sport is medicine, כלומר הטיפול הטוב ביותר להפחתת סיכון לפציעות, טיפול בהן ומניעת ניתוחים אורתופדים מיותרים, הוא לא להפסיק פעילות. כאשר אנו עושים מה שניתן בכדי להחזיר את המתאמן לפעילות הגופנית בה הוא עוסק, במהירות האפשרית ככל שניתן, תוך שמירה והפחתת סיכון לפציעה חוזרת או חדשה.
הטיפול והאימון בקליניקה כולל ייעוץ, תיאום והדרכה טלפונית עם המאמן של המטופל והוא חשוב להצלחת הטיפול והחזרה לשגרת האימונים מהר ככל הניתן.
הטיפול בקליניקה מתבצע במסגרת של סדרות טיפולים לצורך, אבחון ובדיקה, תרגול ומעקב עד להחלמה מלאה של המתאמן. מספר הפגישות יקבע על מנת לתת תהליך שיקומי מדויק ומיטיב.
משי בייגלמן
פיזיותרפיסט, מאמן
משי החל לטפס בשנת 2012 ובילה במצטבר 9 חודשים ברחבי אירופה בטיולי טיפוס מאתגרים. בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת חיפה ...
+
משי החל לטפס בשנת 2012 ובילה במצטבר 9 חודשים ברחבי אירופה בטיולי טיפוס מאתגרים.
בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת חיפה ומדריך טיפוס ספורטיבי מוסמך. מטפל בילדים, בני נוער ובוגרים בקליניקת בולדר חיפה בתחום הפיזיותרפיה ההתפתחותית ופיזיותרפית ספורט.
עד קיץ 2022, משי ריכז את תחום ההדרכה המקצועית בבולדר חיפה וכיום ממשיך ומוביל את הכשרת דור העתיד של מאמני הטיפוס בישראל, תחת התאחדות הטיפוס והוועד האולימפי הישראלי.

הדס וגמן
צוות הדרכה ויוגה, פיזיותרפיסטית.
הדס, מטפסת כבר למעלה מ-4 שנים, ומגדירה את הטיפוס כבית. בתחילה התמקדה הדס בטיפוס קירות ומשם התקדמה לטיפוס ספורטיבי במצוקים, ...
+
הדס, מטפסת כבר למעלה מ-4 שנים, ומגדירה את הטיפוס כבית. בתחילה התמקדה הדס בטיפוס קירות ומשם התקדמה לטיפוס ספורטיבי במצוקים, שילוב נפלא בין טיפוס לאהבת הטבע. כיום הדס מקדישה חלק ניכר מזמנה לשני הסגנונות ובתשוקה ענקית.
בבולדר הדס משמשת ציר מרכזי במגוון הדרכות: מדריכת יוגה, פיזיותרפיסטית ומדריכת טיפוס לקבוצות וליחידים.
הדס בוגרת תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת תל אביב ומדריכת טיפוס מוסמכת מהתאחדות הטיפוס בישראל.
עומר מיכאל
רכז בניית מסלולים, קלינאי תקשורת
עומר מטפס כבר למעלה מ- 20 שנה. עוד כילד, השתתף והתאמן בחוגי ונבחרות טיפוס והחזיק בתואר "אלוף הארץ" בטיפוס ספורטיבי ...
+
עומר מטפס כבר למעלה מ- 20 שנה. עוד כילד, השתתף והתאמן בחוגי ונבחרות טיפוס והחזיק בתואר "אלוף הארץ" בטיפוס ספורטיבי במשך שלוש שנים. עומר מדריך טיפוס למעלה מעשור ובעל ניסיון בעבודה עם ילדים, בוגרים ונוער.
בוגר קורס בוני מסלולים של התאחדות הטיפוס בישראל ומעצב מסלולים משובחים לקהל הרחב ולמטפסי עילית בתחרויות.
בנוסף, עומר בעל תואר ראשון בקלינאות תקשורת מאוניברסיטת חיפה ומטפל בילדים ובנוער עם קשיי שפה וקשיים תקשורתיים בקליניקת בולדר חיפה.
אריה לב
מאמן ומטפל, תרפיה בספורט
מאמן אישי, איש חינוך, מורה לחינוך גופני בחינוך מיוחד ותרפיסט בספורט, בוגר מכללת וינגייט, בעל תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי ...
+
מאמן אישי, איש חינוך, מורה לחינוך גופני בחינוך מיוחד ותרפיסט בספורט, בוגר מכללת וינגייט, בעל תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי ותעודת הוראה (B.Ed.) ומורה בבית ספר.
עוסק בתחום הטיפוס הספורטיבי מעל עשור כמטפס מקצועי וכמדריך ומאמן חוגי טיפוס ואימונים אישיים.
בקליניקה, אריה מטפל בילדים מגיל 4, בני נוער ובוגרים. אריה מטפל בילדים עם עיכובים התפתחותיים, עם קשיים רגשיים, עם
אוטיזם וקשיי תקשורת.
במסגרת הטיפולים ניתן לעבוד ולשפר אצל ילדים בעיות כגון תנועת גוף לקויה, תכנון תנועה, שיווי משקל וקואורדינציה, העצמה וחיזוק הביטחון העצמי, יצירת חוויות הצלחה, שיפור איכות החיים וכן עבודה על טכניקות של טיפוס ספורטיבי.
"אני מאמין שבעזרת הטיפוס אפשר להגיע רחוק; הטיפוס הינו ספורט מהנה וחוויתי אך בנוסף לפן זה הוא יכול להוות כלי להעצמה אצל ילדים, בני נוער ואף מבוגרים".

מירב גבירצמן
מרפאה בעיסוק
מירב, מרפאה בעיסוק, בוגרת תואר ראשון בריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה ותואר ראשון במוסיקה מהאקדמיה למוסיקה ומחול, ירושלים. מטפלת בילדים בגילאי ...
+
מירב, מרפאה בעיסוק, בוגרת תואר ראשון בריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה ותואר ראשון במוסיקה מהאקדמיה למוסיקה ומחול, ירושלים.
מטפלת בילדים בגילאי 3-13 שנים ממגוון רקעים ואבחנות, ביניהם: ילדים על הרצף התקשורתי, ילדים עם קשיי קשב וריכוז, עם סרבול מוטורי ועוד.

"חווית המפגש הטיפולי מאפשרת לכל ילד וילדה לברוא עולם ייחודי ואתגר מותאם אישית.
בסביבה הטבעית והעוטפת של 'קליניקת בולדר חיפה' נשאף לרכישת כלים ויצירת אדפטיביות ועצמאות וזו תחזק את קולנו מול העולם וכחלק ממנו."
אמיר גלעד
פסיכולוג, מאמן טיפוס
פסיכולוג בהתמחות חינוכית. בעל תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית מהמכללה האקדמית תל חי. עובד בשירות הפסיכולוגי החינוכי בחיפה, בעיקר עם ילדים ...
+
פסיכולוג בהתמחות חינוכית.

בעל תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית מהמכללה האקדמית תל חי.
עובד בשירות הפסיכולוגי החינוכי בחיפה, בעיקר עם ילדים בגילאי 5-12.
מטפס, מדריך טיפוס ספורטיבי ומדריך טיפוס אלפיני המתמחה בהדרכות מתקדמות בחו"ל.
בעל ניסיון של יותר מעשור בעבודה עם ילדים ונוער בשלל מסגרות חינוכיות, טיפוליות וספורטיביות.
"אני רואה בהתמודדות עם האתגר שבטיפוס ככלי משמעותי בבניית תחושת מסוגלות שיפור הערך העצמי וטיפוח החוסן בקרב ילדים ומבוגרים כאחד.
הצורך בפתרון בעיות מורכבות במסלולי טיפוס שונים, דורש מהמטפס תכנון מוקדם וקשב רב, זאת תוך התמודדויות בכמה רבדים. למשל, הסחות דעת חיצוניות כגון מטפסים נוספים בסביבה, בנוסף על הסחות דעת פנימיות כגון פחד מנפילה וכישלון.
אני מאמין בטיפוס כפלטפורמה המזמנת שלל התמודדויות, דרכן ניתן ללמוד רבות אודות הקשיים והחוזקות של הילד. כך, בעזרת שימוש בסטינג הטיפולי הייחודי הזה, לנסות להכליל מהקיר לסיטואציות אחרות בחיים.
הטיפוס מאפשר לי כמטפל לרתום את החלק הבריא והמתפקד בילד, ובשאיפה דרך כך גם להתמודד יחד עם החלקים היותר מורכבים שהחיים מזמנים עבורנו."
בקליניקת בולדר חיפה אמיר עוסק בטיפוס טיפולי עבור ילדים בגילאי 10 ועד גילאי הנעורים.
ג'ואד דקואר (דכור)
מרפא בעיסוק
ג'ואד, מרפא בעיסוק, בוגר האוניברסיטה העברית. מתמחה בפעילויות תהליכיות בכלים יצירתיים ומעניינים עם כל האוכלוסיות והגילאים. עובד כמדריך חבל בעמותת ...
+
ג'ואד, מרפא בעיסוק, בוגר האוניברסיטה העברית.
מתמחה בפעילויות תהליכיות בכלים יצירתיים ומעניינים עם כל האוכלוסיות והגילאים. עובד כמדריך חבל בעמותת אתגרים מזה 10 שנים ומדריך אופניים באותה עמותה מזה שנתיים ומשם רכש את רב הכלים לעבודה יצירתית, תהליכית ומעצימה עם קבוצות ויחידים.
בנוסף ג'ואד הוא מדריך גלישת מצוקים ומדריך עבודה בגובה.
מיכל בנימין
קלינאית תקשורת
בוגרת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה. מטפלת בגני תקשורת ובקליניקת בולדר חיפה. עוסקת בטיפוס מזה 7 שנים. בטיפול בקליניקת ...
+
בוגרת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה.
מטפלת בגני תקשורת ובקליניקת בולדר חיפה.
עוסקת בטיפוס מזה 7 שנים.
בטיפול בקליניקת בולדר חיפה, המתאמן יכול לבחור לעצמו את המטרות, להתנסות בפעילות חוויתית ומעצימה, להיכשל ולקום, ולקבל תמיכה במידת הצורך. בדרך הוא מתרגל מיומנויות תקשורת, שפה ודיבור, בלי להרגיש שהן מוקד הקושי. הוא מתאמן בטיפוס ובניהול של עצמו בסביבה חברתית טבעית, ויכול בכך גם להרגיש חלק מקהילת המטפסים ולחוות שייכות. בצעדים קטנים ועם הצלחות קטנות הוא מתקדם למטרה - להרגיש מובן.
"אני מאמין" טיפולי:
- להרגיש שאני מובן לעולם זו חוויה מעצבת. כשאני מובן, יש לי כוח לשנות את המציאות.
- מותר להיכשל, מותר לטעות. זה אנושי וזו דרך מצויינת ללמוד.
- כשאני מנסה לפתור בעיה, אני לא רק מחפש פיתרון לבעיה ספציפית. בדרך אני מתרגל עוד יכולות - לנסח את הבעיה, לשתף אחרים, להתייעץ, לשתף בתחושות של תסכול או סיפוק.
ד"ר אמיתי קאופמן
פסיכולוג, טיפוס טיפולי
פסיכולוג בהתמחות קלינית, בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת חיפה (בהצטיינות) ודוקטורט בפסיכולוגיה קוגניטיבית מהטכניון. מטפל בילדים ובני נוער בגילאי ...
+
פסיכולוג בהתמחות קלינית, בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת חיפה (בהצטיינות) ודוקטורט בפסיכולוגיה קוגניטיבית מהטכניון. מטפל בילדים ובני נוער בגילאי 6-18, מדריך הורים ומטפל במבוגרים. עוסק בטיפוס כחמש שנים. מטפל בקופת חולים כללית במרפאת בריאות הנפש לילדים ונוער. מתמחה בטיפול בקשיים רגשיים של הילדות כגון חרדה, דיכאון, קשיי ויסות רגשי וחושי, קשיים חברתיים, הפרעות קשב, עיכובים התפתחותיים ובעיות התנהגות.
"עבורי, טיפול בילדים ובני נוער שונה במהותו מטיפולים אחרים מכיוון שהם פוגשים באתגרים התפתחותיים משתנים כחלק ממארג משפחתי, נמצאים בתהליך מתמיד של היכרות עם יכולותיהם, מגבלותיהם ופחדיהם. בעוד שהטיפוס יכול להיות היתולי או תחרותי, הטיפוס הטיפולי יכול לשמש כמרחב המאפשר לילדים ובני נוער התבוננות בעולמם הרגשי בצורה לא-מילולית, פיתוח יכולות אישיות, גיבוש זהות והרחבת המסוגלות לשאת קושי, אכזבה ותסכול."
קטי גלסר
מרפאה בעיסוק
מרפאה בעיסוק, בוגרת תכנית לימודי תואר ראשון במסגרת אוניברסיטת תל-אביב. במסגרת פרויקט "מטפסים להצלחה"- הנחתה קבוצות ריפוי בעיסוק לנוער על ...
+
מרפאה בעיסוק, בוגרת תכנית לימודי תואר ראשון במסגרת אוניברסיטת תל-אביב.
במסגרת פרויקט "מטפסים להצלחה"- הנחתה קבוצות ריפוי בעיסוק לנוער על הרצף האוטיסטי ונוער בסיכון בבולדר חיפה.
בטיפול שמה דגש על יצירת קשר אישי תוך מתן מענה לצרכים הרגשיים העולים בתהליך.
קטי מאמינה בטיפול שמלווה בצחוק ושמחת חיים גם בהתמודדות מול קשיים, טיפול שבו תחומי העניין של הילד באים לידי ביטוי.
"בעיניי טיפוס זו דרך נפלאה עבור ילד לגלות את העוצמות שלו, לבנות ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות בזכות חוויות הצלחה, ולנתב תסכול ותחושת כישלון למוטיבציה להתקדם ולהתפתח"
קטי מתמחה בהעברת פעילויות יצירתיות באמצעות ריקוד, תיאטרון ומשחקי חברה לילדים ונוער במגוון גילאים ואוכלוסיות.
עובדת כמרפאה בעיסוק בבי"ח הפסיכיאטרי "מעלה הכרמל" במחלקה המתמחה בבריאות הנפש והתמכרויות. מורה לריקוד היפ-הופ, מלמדת ילדים מגילאי גן ומעלה.
חן בקלר
מרפאה בעיסוק
חן, מרפאה בעיסוק, בוגרת תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה. פעלה ולקחה חלק לאורך השנים בליווי ילדים ונוער ממגוון ...
+

חן, מרפאה בעיסוק, בוגרת תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה.
פעלה ולקחה חלק לאורך השנים בליווי ילדים ונוער ממגוון רקעים בגילאי 0-15, ביניהם: ילדים על הרצף התקשורתי במסגרת פרויקט "פרח", ילדים במועדוניות רווחה ובמקלט לנשים מוכות. כחלק מעבודתה העבירה פעילויות אישיות וקבוצתיות לילדים, העניקה תמיכה רגשית וסיוע בפתרון בעיות חברתיות ואישיות.
כיום עובדת כמרפאה בעיסוק, בנוסף לקליניקת בולדר חיפה, במעון יום לפעוטות במסגרת עמותת "אלו"ט" ובגני תקשורת במסגרת עמותת "אותי- העמותה הישראלית לאוטיזם".
חן נחשפה לעולם הטיפוס במהלך התואר, במסגרת עבודתה בשירות הלקוחות בבולדר. "אהבתי לראות, כחלק מהצוות, את המטפלים והילדים שמתמודדים עם אתגרים פיזיים, קוגניטיביים ורגשיים ומגלים מחדש את עצמם ואת יכולותיהם במהלך המפגש הטיפולי בקיר הטיפוס. אני מאמינה ביצירת קשר אישי ובטיפולים המשלבים הנאה, משחק ועידוד ליוזמות של הילד ושילוב תחומי עניין מעולמו. בעייני ההסתכלות על הילד והמבוגר היא כשווים. ילד, גם בגיל צעיר מאוד, מסוגל להכיר בעוצמותיו וביכולותיו, ומטרתי בטיפולים היא להקנות לו מיומנויות תפקודיות וכן להקנות כלים שיסייעו בהתמודדות עם הקשיים והפחדים, לפתח שיח רגשי, מודעות והיכרות "עם העצמי"."
עדי רייף
מרפאה בעיסוק
בוגרת בית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים. מתרגלת מיינדפולנס ויוגה בשמונה השנים האחרונות. מטפלת בצעירים ובוגרים מתמודדי נפש, על ...
+
בוגרת בית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים.
מתרגלת מיינדפולנס ויוגה בשמונה השנים האחרונות.
מטפלת בצעירים ובוגרים מתמודדי נפש, על הרצף האוטיסטי, במתמודדים עם קשיי קשב והתארגנות ובילדים עם עיכובים בהתפתחות.
מטפלת בריפוי בעיסוק בבולדר מתוך אמונה בפוטנציאל הטיפולי המשמעותי הקיים בקיר הטיפוס.
"העבודה בקיר הטיפוס מאפשרת תרגול של מיומנויות קוגניטיביות, רגשיות ופיזיות, תוך שימוש בכלי מהנה ספורטיבי ובעל משמעות חברתית וקהילתית."
פאולה נגרי קדוש
פיזיותרפיסטית התפתחותית
פאולה פיזיותרפיסטית בעלת נסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי בילדים ובטיפול בשיתוף פעולה עם צוותי חינוך ומשפחות. פאולה עבדה במסגרות חינוך ...
+
פאולה פיזיותרפיסטית בעלת נסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי בילדים ובטיפול בשיתוף פעולה עם צוותי חינוך ומשפחות.
פאולה עבדה במסגרות חינוך מיוחד מגיל הגן ועד גילאי בית ספר יסודי ובמקביל עוסקת בפיזיותרפיה שיקומית בקהילה במרכז גריאטרי ושיקומי פלימן, חיפה.
בקליניקת בולדר חיפה עוסקת בפיזיותרפיה התפתחותית בשילוב טיפוס וספורט טיפולי עבור ילדים ונוער עם עיכוב התפתחותי, סרבול מוטורי, ילדים עם הפרעה התפתחותית בקואורדינציה - DCD-Developmental coordination disorder, ילדים ונוער על הרצף האוטיסטי וילדים עם שיתוק מוחין – CP.
ליאור גולן
קלינאית תקשורת
בוגרת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל. מטפסת בבולדר מזה 5 שנים. קלינאית תקשורת בחטיבת הביניים "רעות" ובקליניקת בולדר חיפה. ...
+
בוגרת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל.
מטפסת בבולדר מזה 5 שנים.
קלינאית תקשורת בחטיבת הביניים "רעות" ובקליניקת בולדר חיפה. מדריכה כחלק צוות המטפלים, בפרויקט "מטפסים להצלחה", ומדריכת אקרו-באלאנס.
"מה שאני אוהבת בטיפוס הוא השילוב בין כוח, גמישות, קוארדינציה והמודעות לגוף במרחב. טיפוס בעיניי מחזק יכולות כמו תכנון מראש, ניבוי בעיות, הסקת מסקנות והפקת לקחים. הוא דרך מצוינת לעבודה על איפוק, סבלנות, התמדה וגמישות מחשבתית.
יש בו פוטנציאל לחיזוק יכולות קוגנטיביות, שפתיות ותקשורתיות בדרך לא שגרתית וחוויתית."
גרשון יעקובוביץ
מורה ומחנך - עוזר הדרכה בקבוצות
גרשון יעקובוביץ, מורה ומחנך בלאובק במערך התקשורתי. לשעבר רכז מודיעין במשטרה וקצין צה"ל. "בעבודתי אני משקיע מאמצים בהכרת ובלמידת התלמיד ...
+
גרשון יעקובוביץ,
מורה ומחנך בלאובק במערך התקשורתי.
לשעבר רכז מודיעין במשטרה וקצין צה"ל.
"בעבודתי אני משקיע מאמצים בהכרת ובלמידת התלמיד לעומק.
שפת גוף כלי חשוב המאפשר לי לשמוע את התלמיד גם כאשר הוא שותק.
את התקשורת/ תכנית העבודה אני בונה בהתאם לאישיות של כל תלמיד ותלמיד.
משתמש בהמון הומור להפיג חרדות ולהסיר מסכים מפרידים ולהגיע לתקשורת כנה.
מאמין מאוד באווירה של נינוחות, קרבה, וכך להעניק לתלמיד תנאים נאמנים לצמיחה והתפתחות."

מה עוד עושים בבולדר

בולדר מציע מגוון פעילויות ספורט מעצימות, מהנות ואפילו מרפאות - ליחידים ולקבוצות - בואו לטפס!

צרו קשר

שלחו לנו מסר

  פרטי קשר

  רח׳ יוחנן הסנדלר 18 חיפה

  טלפון 04-8700296 \ 055-6800492

  haifaboulder@gmail.com

  שעות פתיחת הבולדר

  ראשון, שלישי וחמישי
  7:00-12:00
  15:00-23:00
  שני ורביעי
  15:00-23:00
  שישי
  10:00-16:30
  שבת
  10:00-23:00

  תפריט נגישות