אודות הבולדר

הבולדר, שהוקם בשנת 2011 ע"י חלוצי ענף הטיפוס בישראל, הינו אחד מקירות הבולדרינג הגדולים והוותיקים בישראל

חזון

מאז 2011 ועד היום הסיבה שבולדר הוקם זה בשביל לתת פלטפורמה למטפסים, עבור מטפסים מתחילים ומקצועיים על מנת להגשים את חלומותיהם בתחום הטיפוס.

ערכים

כאשר הקמנו את מרכז הטיפוס בולדר היה חשוב לנו לא להתפשר על עקרונות המרחב המאפשר את התפתחותה של קהילת הטיפוס והמקצועיות בטיפוס, לכן בנינו את המקום סביב ערכים אלו שבאים לידי ביטוי בעיצוב המקום סביב בר – קפה ומתן שירותים מקצועיים שיכולים לקדם כל מטפס.ת!

מכיוון שהטיפוס נולד בשטח ומשם אנחנו באים, היה חשוב לנו גם לשמור את אופי הטיפוס במתחם שלנו דומה לטבע, וכמו כן להוציא אנשים לחוות את הטבע בכל מיני רמות טיפוס וחוויות קהילה.

מרכז אימונים

מתוך אותה תפיסה מקצועית, הקמנו את מתחם "המעבדה" – מתחם הדרכה ואימונים ייחודי בישראל אשר פתר צורך של מרכז אימונים מקצועי ספציפי למטפסים שרוצים להשתפר בטיפוס.

אנחנו בבולדר מבינים שעל מנת לאפשר לאנשים חיים בריאים יותר במאה הזו, חיבור בין אנשים וספורט הוא כבר לא רשות אלא צורך חיוני, עקרון זה מכוון את המעשים שלנו והוספת שירותים נוספים סביב איכות חיים ובריאות.

הצוות שלנו

שמעון ברי
בעלים מייסד
בעלים ומייסד של בולדר ומטפס כבר למעלה מ- 25 שנה. בתחילת הדרך, כשענף הטיפוס הישראלי היה עוד בחיתוליו, טיפס במצוקים. ...
+
בעלים ומייסד של בולדר ומטפס כבר למעלה מ- 25 שנה. בתחילת הדרך, כשענף הטיפוס הישראלי היה עוד בחיתוליו, טיפס במצוקים. בד בבד עם התפתחות הענף לעבר קירות טיפוס מלאכותיים, החל באימון נבחרות וספורטאים. שמעון אימן, ליווה והכין במשך שנים רבות ספורטאי עילית לתחרויות בארץ ובחו"ל.
בשנת 2011, יחד עם שני שותפים, הגה, תכנן ובנה את בולדר מתוך רצון לייסד מרכז טיפוס חברתי ומקצועי לקהל הצפוני.
בנוסף, שמעון הוא פסיכולוג קליני מומחה וציר מרכזי בהקמה וטיפוח קליניקת הבולדר.
מוטי נורמנד
בעלים מייסד
בעלים ומייסד של בולדר ומונע בעיקר מתשוקה אמיתית לספורט הרים ולחוויות המעניקות משמעות. מוטי מטפס למעלה מ- 20 שנה והוא ...
+
בעלים ומייסד של בולדר ומונע בעיקר מתשוקה אמיתית לספורט הרים ולחוויות המעניקות משמעות. מוטי מטפס למעלה מ- 20 שנה והוא אחד מוותיקי הענף בישראל. עוד בסוף שנות ה- 90 כשהיו מעט מאוד מטפסי צוקים בישראל, היה נוהג להגיע למצוקים, אפילו לבדו, על מנת לא לפספס יום טיפוס בשטח. בשנת 2011, יחד עם שני שותפים, הגה, תכנן ובנה את בולדר, מתוך רצון לייסד מרכז טיפוס חברתי ומקצועי לקהל הצפוני.
במהלך השנים הדריך וחנך מאות רבות של מטפסים ומטפסות מתחילים ובכך דחף את ענף הטיפוס הלא מוכר עוד כמה סנטימטרים לכיוון המיינסטרים.
בנוסף, מוטי הוא מתכנן ערים וגיאוגרף בוגר הטכניון ואוניברסיטת בר אילן.
ג'ואד דקואר (דכור)
מרפא בעיסוק
ג'ואד, מרפא בעיסוק, בוגר האוניברסיטה העברית. מתמחה בפעילויות תהליכיות בכלים יצירתיים ומעניינים עם כל האוכלוסיות והגילאים. עובד כמדריך חבל בעמותת ...
+
ג'ואד, מרפא בעיסוק, בוגר האוניברסיטה העברית.
מתמחה בפעילויות תהליכיות בכלים יצירתיים ומעניינים עם כל האוכלוסיות והגילאים. עובד כמדריך חבל בעמותת אתגרים מזה 10 שנים ומדריך אופניים באותה עמותה מזה שנתיים ומשם רכש את רב הכלים לעבודה יצירתית, תהליכית ומעצימה עם קבוצות ויחידים.
בנוסף ג'ואד הוא מדריך גלישת מצוקים ומדריך עבודה בגובה.
עמרי נצר
מדריך טיפוס בטבע
עמרי החל לטפס באיטליה. בביקור הראשון בקיר הטיפוס התאהב בספורט ובביקור השני כבר קנה את כל הציוד והחל בהכשרות על ...
+
עמרי החל לטפס באיטליה. בביקור הראשון בקיר הטיפוס התאהב בספורט ובביקור השני כבר קנה את כל הציוד והחל בהכשרות על מנת לטפס בטבע.
עמרי מוסמך כמדריך טיפוס ספורטיבי נלהב! מזה עשור, עם המון ניסיון במצוקים בארץ ובאירופה. שמח לחלוק את הידע המקצועי שלו עם כל מי שמעוניין, תמיד בדגש על בטיחות וכיף.
כיום מדריך את פעילויות הטבע של הבולדר.
בנוסף, עוסק בתחום החבלים בתעשייה כגולש מעטפת.
אליעד ביננפלד
מנהל שיווק
אליעד, שידוע בציורי הקפה המרהיבים שלו, גילה את עולם הטיפוס לפני כ- 4 שנים, כאשר החל לעבוד בבולדר כמנהל קהילה. ...
+
אליעד, שידוע בציורי הקפה המרהיבים שלו, גילה את עולם הטיפוס לפני כ- 4 שנים, כאשר החל לעבוד בבולדר כמנהל קהילה. עם השנים והניסיון שצבר, החל להדריך קורסי מבוא לעולם הטיפוס לסטודנטים מהטכניון ולקהל הרחב.
כיום אליעד משמש כמנהל השיווק והרשתות החברתיות של בולדר. תוכלו לצפות בסרטוני טיפוס ואוירה בהפקתו באינסטגרם או בפייסבוק של בולדר.
חגית ואנו
מנהלת קליניקת בולדר חיפה, מרפאה בעיסוק
מנהלת ומקימת "קליניקת בולדר חיפה", מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה 30 שנה בקרוב, אם לתאומים, מטפסת וצלמת. בוגרת תכנית ...
+
מנהלת ומקימת "קליניקת בולדר חיפה", מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד מזה 30 שנה בקרוב, אם לתאומים, מטפסת וצלמת.
בוגרת תכנית לימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, במסגרת אוניברסיטת חיפה ובית הספר לרפואה של הטכניון, בחיפה.
בקליניקת בולדר חיפה עוסקת בטיפולי ריפוי בעיסוק התפתחותי וטיפוס טיפולי, עם ילדים מגילאי הגיל הרך.
מטפלת בילדים עם עיכובים התפתחותיים, קשיי למידה, קשיים רגשיים, הפרעות קשב וריכוז, עיכובים שפתיים, אוטיזם וקשיי תקשורת, קשיים בוויסות תחושתי, סירבול מוטורי, ילדים עם קושי בתחום הגרפומוטורי, קשיי כתיבה ועוד.
חגית משלבת בטיפוליה הדרכת הורים שוטפת על פי הצורך, קשר והדרכה של מטפלים ואנשי חינוך מסביבתו של הילד.
בטיפולים בבולדר משלבת גם עבודה של ילדים מטופלים עם אחיהם או הוריהם וטיפולים בזוג או בקבוצות קטנות.
חגית משלבת בטיפוליה מגוון אמצעי טיפול ייחודיים לאורך השנים:
חגית החלה את דרכה כמרפאה בעיסוק בטיפול בילדים עם הפרעות בתקשורת ואוטיזם, במרכז מילמן, בחיפה, במשך אחת עשרה שנה. יחד עם הגב' טלי זנדברג עמיתתה למקצוע, הקימה במרכז מילמן את יחידת הטיפול בעזרת בעלי חיים ופיתחה עימה גישת טיפול בעזרת בעלי חיים המבוססת על עקרונות טיפוליים מתחום הריפוי בעיסוק, אותה לימדה בחוג לזואותרפיה במכללת אורנים. עסקה בטיפול בעזרת בעלי-חיים בקבוצות ילדים עם לקויות ראיה ועיוורון, בגן עופרים השייך למרכז חנה-חושי בבית החולים בני-ציון בחיפה.
כצלמת, חגית נעזרה בצילום סטילס וצילום וידאו בטיפוליה בילדים עם אוטיזם במרכז מילמן ובמכון "קדם". לימדה קורס צילום ושימושי צילום לגננות, במרכז פסג"ה, חיפה.
מזה 21 שנה, במכון "קדם" בחיפה, מכון לטיפול פסיכולוגי והתפתחותי, המונה צוות רב מקצועי נרחב, חגית מטפלת בילדים ואחראית על תוכניות הגיל הרך במכון ומנהלת עמיתה של המכון. במסגרת זו גם פיתחה תוכניות טיפול התפתחותיות: תוכנית ליווי והדרכת צוותים בגני ילדים פרטיים "צועדים קדימה בגן" ותוכנית "מוכנות לכיתה א' בגישה המשלבת".
עומר מיכאל
רכז בניית מסלולים, קלינאי תקשורת
עומר מטפס כבר למעלה מ- 20 שנה. עוד כילד, השתתף והתאמן בחוגי ונבחרות טיפוס והחזיק בתואר "אלוף הארץ" בטיפוס ספורטיבי ...
+
עומר מטפס כבר למעלה מ- 20 שנה. עוד כילד, השתתף והתאמן בחוגי ונבחרות טיפוס והחזיק בתואר "אלוף הארץ" בטיפוס ספורטיבי במשך שלוש שנים. עומר מדריך טיפוס למעלה מעשור ובעל ניסיון בעבודה עם ילדים, בוגרים ונוער.
בוגר קורס בוני מסלולים של התאחדות הטיפוס בישראל ומעצב מסלולים משובחים לקהל הרחב ולמטפסי עילית בתחרויות.
בנוסף, עומר בעל תואר ראשון בקלינאות תקשורת מאוניברסיטת חיפה ומטפל בילדים ובנוער עם קשיי שפה וקשיים תקשורתיים בקליניקת בולדר חיפה.
מאי גוזלן
מנהלת שירות לקוחות
מאי היא הפנים המאירות של בולדר ואחראית במידה רבה לתחושת הביתיות החמימה שכל כך מאפיינת את המקום. בעלת תואר ראשון ...
+
מאי היא הפנים המאירות של בולדר ואחראית במידה רבה לתחושת הביתיות החמימה שכל כך מאפיינת את המקום.
בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ממכללת רופין.
בנוסף, מאי היא גם בעלים של סטודיו ריקוד על עמוד.
משי בייגלמן
פיזיותרפיסט, מאמן
משי החל לטפס בשנת 2012 ובילה במצטבר 9 חודשים ברחבי אירופה בטיולי טיפוס מאתגרים. בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת חיפה ...
+
משי החל לטפס בשנת 2012 ובילה במצטבר 9 חודשים ברחבי אירופה בטיולי טיפוס מאתגרים.
בעל תואר ראשון בפיזיותרפיה מאוניברסיטת חיפה ומדריך טיפוס ספורטיבי מוסמך. מטפל בילדים, בני נוער ובוגרים בקליניקת בולדר חיפה בתחום הפיזיותרפיה ההתפתחותית ופיזיותרפית ספורט.
עד קיץ 2022, משי ריכז את תחום ההדרכה המקצועית בבולדר חיפה וכיום ממשיך ומוביל את הכשרת דור העתיד של מאמני הטיפוס בישראל, תחת התאחדות הטיפוס והוועד האולימפי הישראלי.

מה עושים בבולדר

בולדר מציע מגוון פעילויות ספורט מעצימות, מהנות ואפילו מרפאות - ליחידים ולקבוצות - בואו לטפס!

צרו קשר

שלחו לנו מסר

  פרטי קשר

  רח׳ יוחנן הסנדלר 18 חיפה

  טלפון 04-8700296 \ 055-6800492

  haifaboulder@gmail.com

  שעות פתיחת הבולדר

  ראשון, שלישי וחמישי
  7:00-12:00
  15:00-23:00
  שני ורביעי
  15:00-23:00
  שישי
  10:00-16:30
  שבת
  10:00-23:00

  תפריט נגישות